tomer
10 آذر 1401 - 16:54

دشمن به دنبال آن است که جامعه را بخشی‌نگر بار بیاورد

امام جمعه همدان با بیان اینکه باید نوع جنگ رسانه‌ای دشمن تبیین شود، گفت: دشمن به دنبال آن است که جامعه را بخشی‌نگر بار بیاورد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی پیش از ظهر امروز در دوره توانندسازی معلمان با موضوع سواد رسانه‌ای، با بیان اینکه در طول تاریخ همیشه بین جریان حق و باطل اختلاف وجود داشته است، اظهار داشت: صرفا این طور نبوده عده‌ای در مقابل حق ایستادند، افراد بدی بودند، بلکه کسانی بودند که در جنگ‌ روایت‌ها و تحریف‌ها فریب خوردند.

وی با اشاره به اینکه جریان باطل علیه پیامبر گرامی اسلام(ص) که حق محض هستند نیز تبلیغات سویی را در جامعه مطرح می‌کردند، گفت: افراد فریب خورده‌ در دوران امیرالمومنین(ع) نیز آنقدر فریب خورده بودند که باور داشتند که حضرت امیر(ع) نماز نمی‌خواند و ایشان را لعن می‌کردند.

امام جمعه همدان با تاکید بر اینکه در جنگ روایت‌ها همه واقعیت‌ها گفته نمی‌شود و این موضوع باعث انحراف ذهنی خواهد شد، خاطرنشان کرد: دشمن در جنگ رسانه‌ای تلاش می‌کند واقعیت‌ها را به نحوی که مد نظر خودش است، بیان کند.

وی با بیان اینکه در این جلسات باید نوع جنگ رسانه‌ای دشمن تبیین شود، گفت: دشمن به دنبال آن است که جامعه را بخشی‌نگر بار بیاورد.

نماینده ولی‌فقیه در استان همدان، افزود: مشکلاتی در عرصه‌های مختلف در کشور وجود دارد که دشمن در جنگ ترکیبی به دنبال آن است تا اذهان را متمرکز بر نقاط ضعف کند و در تفسیر دچار مشکل شویم.

وی با تاکید بر اینکه امروز باید همه حقیقت‌ها، مشکلات و دستاوردها را در کنار هم ببینیم، یادآور شد: رسانه‌های در دست دشمن را امروز یک دجال باید دید که به دنبال فریب بشر است.

شعبانی تصریح کرد: دجال صرفا یک شخص حقیقی نیست، بلکه یک جریان اجتماعی است که در روایات ما نیز به آن اشاره شده است.

وی خاطرنشان کرد: گاهی اوقات صحبت‌های بنده را هم برخی از این رسانه‌ها به نحوی تحریف می‌کنند که انسان تعجب می‌کند آیا این حرف بیان شده یا خیر.

امام جمعه همدان خواستار برگزاری نشست‌هایی برای بیان دغدغه‌های معلمان با مسئولان شد و گفت: آموزش و پرورش با برگزاری چنین جلساتی باید امکان بیان دغدغه‌ها و انتقادات معلمان را در فضایی صمیمی فراهم کند.

وی یادآور شد: امروز همه ما در یک کشتی هستیم، ممکن است نگاه‌ها تفاوت داشته باشد، اما مسیر یکی است و اگر کسی به این کشتی آسیب بزند همه دچار مشکل خواهند شد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 891867