tomer
10 آذر 1401 - 16:43

ایجاد "خانه محیط‌زیست" در سراسر استان چهارمحال و بختیاری

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان چهارمحال و بختیاری از ایجاد "خانه محیط‌زیست" در سراسر استان خبر داد.

سعید یوسف‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شهرکرد، از ایجاد "خانه محیط‌زیست" در سراسر استان چهارمحال و بختیاری خبر داد و اظهار داشت: خانه محیط زیست در سطح استان و همچنین در سطح شهرستان‌ها با مسئولیت رئیس اداره یا نمایندگی محیط زیست شهرستان ایجاد می‌شود.

وی با اشاره به اینکه برنامه‌ریزی به منظور ایجاد این خانه‌های محیط زیست انجام شده است، بیان کرد: برنامه‌ریزی در راستای مشارکت عمومی مردم با حضور مسئولان مربوطه و سمن‌های مردمی در جلسه‌ای انجام شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به ضرورت کاهش مشکلات و چالش‌های محیط زیستی با همراهی مردم، بیان داشت: خانه محیط زیست مکانی است تا مردم در آنجا حضور یابند و شعار " محیط زیست مردم‌پایه هوشمندانه و فناورانه" محقق شود.

یوسف‌پور با اشاره به برگزاری برخی برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی در این راستا، مطرح کرد: در نظر است فضای فرهنگی و پرنشاطی در خانه محیط زیست استان چهارمحال و بختیاری فراهم و ایجاد شود تا مردم با حضور داوطلبانه و موثر خود در عرصه محیط‌زیست، به کاهش مشکلات و استفاده فرصت‌ها کمک کنند.

وی همچنین به ضرورت مدیریت محلی محیط زیست در جهت حفاظت و بهسازی این عرصه اشاره کرد و خاطرنشان کرد: طرح راه‌اندازی خانه محیط زیست به دنبال افزایش مشارکت‌های مردمی و اجتماعی در حفاطت محیط زیست و رفع معضلات مربوطه است.

انتهای پیام/7540

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 891761